Co to jest i jak działa oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem elektrycznym filtrującym powietrze i usuwającym z niego zanieczyszczenia. Odpowiedni oczyszczacz jest w stanie skutecznie eliminować składniki smogu, alergeny, bakterie oraz wirusy. Zadaniem urządzenia jest zapewnienie czystego powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Niektóre z modeli dodatkowo mogą posiadać dodatkowe funkcje takie jak nawilżanie, jonizację powietrza, tryb nocny, tryb automatyczny, czy lampa UV. Ceny oczyszczaczy dostępne w oleole.pl zaczynają się już od 299 zł.

 

 

Zalety oczyszczacza

 

Ochrona zdrowia przed chorobami i infekcjami dróg oddechowych, oczyszczając powietrze z bakterii i wirusów

Pomoże pogłębić sen i da większy komfort podczas wypoczynku, wytwarzając powietrze o zwiększonej ilości tlenu

Poprawi komfort życia usuwając z powietrza pyły i toksyczne związki chemiczne

Podwyższy koncentrację i ułatwi pracę intelektualną oraz podniesie samopoczucie i nastrój, dostarczając świeże i czyste powietrze

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza?

- rodzaje filtrów
- poziom hałasu
- funkcje dodatkowe
- wydajność
-wielkość oczyszczanego pomieszczenia

Rodzaje filtrów

HEPA Skuteczny w zwalczaniu bakterii, wirusów czy mikroskopijnych pyłów (m.in. PM 2.5), idealnie nadający się dla alergików. Węglowy Skutecznie usuwa lotne związki organiczne (m.in. benzopireny, benzen, formaldehyd, ksylen), zmniejsza stężenie ozonu oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wstępny Zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp. Katalityczny Pokryty tlenkiem tytanu jest obecnie najlepszym fotokatalizatorem w procesach rozpadu związków organicznych. Skuteczny w zwalczaniu alergenów, bakterii i wirusów. Jonizujący Przywraca właściwy poziom zjonizowania. Jony skutecznie oczyszczają powietrze z wirusów, bakterii, zarodników pleśni i roztoczy. Nawilżający Pomaga zachować wilgotność powietrza, dzięki czemu można swobodnie oddychać nawet w okresie ogrzewania.

WYBRANE OCZYSZCZACZE:

Dla alergików i antysmogowe

Zastosowanie odpowiednich filtrów oczyszczających pozwoli na niemal całkowite usunięcie pyłków roślin, kurzu i roztoczy, zarodników pleśni czy drobnoustrojów. Poprzez nieszczelne okna, kratki wentylacyjne, czy też w czasie wietrzenia smog w ogromnej ilości dostaje się także do domów. Oczyszczacze najlepiej wyposażone w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym skutecznie usuną smog z pomieszczeń.

Sprawdź pozostałe modele

Z funkcją nawilżania

W okresie grzewczym powietrze w naszych mieszkaniach staje się suche, co może powodować wysuszenie skóry, drażniący kaszel, problemy z oddychaniem, podrażnienie spojówek i problemy ze snem. Oczyszczacze z funkcją nawilżania pozwolą na wyeliminowanie tych dolegliwości.

Sprawdź pozostałe modele

Z jonizacją

Oczyszczacz wykorzystujący technologię jonizacji wytwarza odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych. Jony szybko i efektownie oczyszczają każdy zakątek pomieszczenia. Powietrze staje się zdrowe, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i rześkie.

Sprawdź pozostałe modele

Ostatnio oglądane
Wyczyść