Pionowe Urządzenie to idealnie sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu. Ze względu na swoją poręczną i kompaktową budowę pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacze pionowe mają wbudowany akumulator, co pozwala na szybkie i sprawne odkurzanie bez plączącego się kabla. Czas pracy na jednym naładowaniu wynosi nawet 75 min. Dodatkowo niektóre modele zwierają w sobie odkurzacz ręczny, czy funkcję mopowania.

Sprawdź modele
Automatyczne Odkurzacze automatyczne to przede wszystkim oszczędność czasu i siły - sprzątają same, a nawet niektóre modele potrafią same wrócić do platformy ładującej, gdy akumulator jest na wyczerpaniu. Takie urządzenie posiada wbudowany pojemnik na kurz i brud, który jest znacznie mniejszy od tych umieszczanych w tradycyjnych odkurzaczach. W zależności od modelu, czas pracy wynosi od 45 minut do nawet 4 godzin. Jeśli masz zamiar często używać odkurzacza, a Twoje mieszkanie ma większy metraż, wybierz model z krótszym czasem ładowania. Czujniki zainstalowane w odkurzaczach automatycznych mogą chronić go przed upadkiem ze schodów, zderzeniami z elementami wyposażenia domu lub zaplątaniem się w kable. Pomagają mu także w skutecznym rozpoznawaniu zabrudzonych miejsc.

Sprawdź modele
Bezworkowe Decydując się na odkurzacz bezworkowy nie musisz pamiętać o kupnie nowych worków. Gdy pojemnik się zapełni, wystarczy zawartość wyrzucić do kosza i umyć, takie odkurzacze są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Zanieczyszczenia wciągane są do plastikowego zbiornika, gdzie tzw. system cyklonu wprawia w ruch wirowy wszelkie drobinki kurzu, sierść zwierząt i pyłki oddzielając się od strumienia powietrza. Plusem odkurzacza bezworkowego jest niemal niezmienna moc ssania, niezależnie od stopnia zapełnienia pojemnika.


Sprawdź modele
Tradycyjne W odkurzaczu tradycyjnym zabrudzenia trafiają do worka znajdującego się wewnątrz urządzenia. Jednorazowe worki papierowe zapewniają szybką i higieniczną wymianę. Zapełniony worek wystarczy wyrzucić do kosza, pozwala to na szybkie pozbycie się zanieczyszczeń wraz z roztoczami i kurzem. Worki wykonane z materiału można używać wielokrotnie, należy opróżniać w razie ich zapełnienia. Jest to mało wygodny sposób, nie polecany alergikom. Największą zaletą odkurzaczy workowych jest niski koszt zakupu.


Sprawdź modele
Piorące Kompleksowe sprzątanie podłóg i dywanów jest możliwe dzięki odkurzaczom piorącym. To doskonałe rozwiązanie dla alergików, bowiem ich działanie polega na nanoszeniu pary, a następnie odsysaniu jej wraz z brudem. Czyszczenie parą gwarantuje, że na powierzchni nie pozostają zacieki czy ślady wody, co więcej jest bardzo skuteczne i ekologiczne. Odkurzacze tego typu posiadają dodatkowy zbiornik na wodę, który pozwala na ciągłą pracę, bez konieczności uzupełniania jej w trakcie.


Sprawdź modele
Akcesoria – worki, szczotki, filtry, wkłady zapachowe Dodatkowe szczotki i ssawki sprawdzą się w przypadku czyszczenia różnych powierzchni. Turboszczotka bez problemu poradzi sobie z usunięciem sierści pupila i okruchów z dywanów. Filtry pełnią w odkurzaczach bardzo ważną rolę. Chronią silnik przed zanieczyszczeniami, oczyszczają powietrze wydostające się z odkurzacza i zatrzymują drobne zanieczyszczenia. Aby w pomieszczeniach unosił się przyjemny zapach, warto zaopatrzyć się także w wkłady zapachowe.


Worki i filtry do odkurzaczy
Wyposażenie do odkurzaczy
Ostatnio oglądane
Wyczyść