Samsung QuickDrive WD90N644OAW

pralko-suszarka

Samsung
nr kat. 1149812
(14)
Wymiary (GxSxW) 60 x 60 x 85 cm
Klasa energetyczna A
Pojemność (pranie/suszenie) 9 kg / 5 kg
Poziom hałasu (pranie/suszenie) 49 dB / 62 dB
Szybkość wirowania 1400 obr/min
Zobacz pełny opis
Brak możliwości dostawy do domu
Dostępność
Niedostępny

Produkt tymczasowo niedostępny

 • Podziel się
 • Akcesoria
 • Opis i dane
   

  WYBRANE CECHY

   

  QuickDrive™
  Krótszy czas prania z zachowaniem pełnej skuteczności.

  Smart Control
  Zdalne sterowanie pracą pralko-suszarki z dowolnego 

  miejsca w dowolnym czasie.

  EcoBubble™
  Skuteczne usuwanie zabrudzeń nawet w niskiej 

  temperaturze.

  Ładowność pralki
  Bęben pralko-suszarki Samsung pomieści nawet 9 kg 

  ubrań lub innych tkanin.

  Ładowność suszarki
  W pralko-suszarce wysuszysz 5 kg tkanin. Gotowe do 

  suszenia, od razu po praniu!

  Silnik Digital Inverter
  Zapewnia wydajność energetyczną oraz dłuższą 

  żywotność pralko-suszarki.

   

  QUICKDRIVE™, OSZCZĘDZAJ CZAS I PIENIĄDZE

   

  QuickDrive™ to innowacyjna technologia, dzięki której skrócisz czas prania nawet o 50%*, a zużycie energii zmniejszysz do 20%*, bez obniżenia skuteczności prania. Ponadto, odpowiednio wyprofilowany bęben i dodatkowa dysza natryskowa, skracają czas płukania oraz wirowania, zapewniając ochronę tkanin i kolorów.

  * Testowany na serii Samsung WW8800M w porównaniu z WW8500K. Oszczędność do 50% czasu przy programie Bawełna (40°C, połowa wsadu) i cyklu eBawełna z jakością prania ± 2% i oszczędnością do 20% energii przy programie Bawełna (40°C, połowa wsadu) i cyklu Super Szybki (40°C, 5kg wsadu), na podstawie danych Intertek. Czas cyklu prania może się różnić w zależności od dostawy wody oraz ciężaru/typu prania. 

  Zobacz jak działa technologia QuickDrive™?

  Bęben QuickDrive™

  Unikalny bęben QuickDrive™ składa się z głównego bębna i tylnej płyty, która obraca się niezależnie. Dzięki temu ubrania poruszają się w różnych kierunkach, a pralko-suszarka jeszcze szybciej i skuteczniej usuwa brud.

  Multiobroty

  W standardowych pralkach ubrania obracają się tylko wokół jednej osi, w pralko-suszarce z systemem QuickDrive™ ubrania przesuwane są z góry na dół, a dzięki pulsatorowi dodatkowo do przodu i do tyłu. Multiobroty bębna skutecznie usuwają zabrudzenia w krótszym czasie, nawet o połowę*, przy jednoczesnej ochronie tkanin.

  Dokładniejsze płukanie

  Aby szybko i dokładnie usunąć resztki środków piorących, pralko-suszarkę wyposażono w dodatkową dyszę umieszczoną w górze kołnierza. Woda wypływa zarówno przez podajnik na detergent oraz przez główny natrysk, co skraca czas płukania i sprawia, że jest ono bardziej efektywne.

  Co zyskujesz dzięki technologii QuickDrive™?

  Więcej czasu dla siebie

  System QuickDrive™ umożliwia skrócenie cyklu prania. Teraz programy piorące mogą być krótsze, niektóre nawet o połowę. Zaplanuj swój czas tak, jak lubisz.

  Dokładnie wyprane ubrania w krótszym czasie

  Skrócony czas prania nie oznacza kompromisów w kwestii skuteczności. Twoje ubrania będą równie czyste jak te wyprane w dłuższych cyklach prania.

  Oszczędność energii

  Technologia QuickDrive™ to krótszy cykl prania, co przekłada się na mniejsze zużycie energii, nawet o 20%* i może obniżyć rachunki za prąd.

   

  NA CZYM POLEGA TECHNOLOGIA ECOBUBBLE™?

   

  Skuteczne pranie w niskiej temperaturze
  Generator EcoBubble™ łączy detergent, wodę i powietrze w aktywną pianę, która rozpuszcza zabrudzenia już na początku prania.

  Ochrona tkanin
  Aktywna piana skutecznie usuwa zabrudzenia w niskiej temperaturze nie niszcząc delikatnych tkanin.

  Energooszczędność
  Pranie przeprowadzone w niższej temperaturze zużywa mniej energii potrzebnej do podgrzania wody.

  Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka
  Dzięki łatwości wypłukania aktywnej piany, resztki detergentu nie pozostają na ubraniach, chroniąc wrażliwą skórę dziecka.

  EcoBubble™.Skuteczne pranie nawet w niskiej temperaturze

  Technologia EcoBubble™ zrewolucjonizowała proces prania dzięki aktywnej pianie, która skutecznie usuwa zabrudzenia nawet w niskiej temperaturze. Zapewnia też oszczędność energii i ochronę tkanin.*

  * Dowiedz się więcej na www.ecobubble.samsung.pl.

   

  WYSUSZ UBRANIA ZARAZ PO ICH WYPRANIU

   

  Pralko-suszarka QuickDrive™ to jedno urządzenie łączące w sobie dwie funkcje. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie trudno o przestrzeń osobno na pralkę oraz suszarkę, a rozwieszanie prania na stojakach i sznurkach stanowi problem.

  W pełni naturalnie. Air Wash™ neutralizacja zapachów

  Używając programu Air Wash™ ubrania po zakończonym cyklu będą wyjątkowo świeżo pachniały. Pralko-suszarka wykorzystuje podgrzane powietrze (bez użycia wody czy detergentów) do usuwania zapachów i eliminowania bakterii.

  Szybko wysuszone. Do 5 kg załadunku

  Pralko-suszarka Samsung pozwoli wyeliminować wiele problemów z suszeniem odzieży. Niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, pranie zostanie szybko wysuszone. A duży bęben, pomieści nawet 5 kg ubrań.

   

  PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA

   

  Firma Samsung wzbogaciła model pralko-suszarki QuickDrive™ o dodatkowe rozwiązania, zwiększając tym samym jego funkcjonalność. Z funkcją Eco czyszczenie bębna zadbasz o higienę urządzenia. Cały cykl prania i suszenia możesz monitorować i kontrolować zdalnie, za pomocą funkcji Smart Control. Całość dopełnia energooszczędny i wydajny silnik.

  * Wystarczy zaledwie 39 minut by szybko i skutecznie wyprać 5 kg załadunku.

  Steruj praniem ze smartfona. Smart Control

  Pralko-suszarka Samsung za pomocą aplikacji Smart Things* wysyła powiadomienia o postępach prania, dzięki czemu wiadomo na przykład, kiedy dodać delikatne ubranie tylko na czas płukania lub wirowania. Można też uruchomić pralko-suszarkę zdalnie, z dowolnego miejsca poza domem. Dzięki temu urządzenie oszczędza nasz czas - dostosowując się do naszego planu dnia, a nie odwrotnie.

  * Aplikacja SmartThings wymaga oddzielnego zainstalowania na urządzeniu z systemem operacyjnym Android lub iOS.

  Usuń uporczywe zabrudzenia. Funkcja Aktywna Piana

  Łatwo usuwaj nawet uporczywe plamy. Wybierz tę funkcję, a przed rozpoczęciem wybranego programu ubrania zostaną namoczone w aktywnej pianie, która głęboko wnika w tkaniny i zmiękcza zabrudzenia.

  Zmieści się duże pranie. Aż 9 kg załadunku

  Duża ładowność pralki sprawia, że bez trudu wypierzesz w jednym cyklu różne tkaniny, sporych rozmiarów koce, kołdry czy pościel o łącznej wadze 9 kg. Zmniejszysz w ten sposób ilość prań w skali miesiąca.

  10 lat gwarancji - wytrzymały i energooszczędny. Silnik Digital Inverter

  Digital Inverter zapewnia wydajność energetyczną, minimalny hałas i długotrwały okres eksploatacji, co potwierdza aż 10-letnia gwarancja na silnik.

  W pralko-suszarce QuickDrive™ dodatkowo znajdziesz

  Eco czyszczenie bębna

  Usuwa drobne pozostałości tkanin, a także 99,9% bakterii i 95% zanieczyszczeń bez użycia środków czyszczących*. Dzięki temu pralko-suszarka QuickDrive™ będzie dłużej w pełni skutecznie pracować.

  Grzałka ceramiczna Plus

  Nowy rodzaj powłoki grzałki zmniejsza osadzanie się kamienia w porównaniu z tradycyjnymi grzałkami ceramicznymi**. Opatentowana powłoka*** to mniej osadu z wapnia i dłuższa żywotność grzałki.

  Wysokie obroty wirowania

  Prędkość wirowania w pralko-suszarce Samsung to aż 1400 obr/min. Takie obroty skutecznie usuwają wilgoć z wypranych tkanin, a pranie po wyciągnięciu z bębna schnie bardzo szybko.

  * Na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę Intertek.
  ** Przetestowano na grzałce ceramicznej plus w porównaniu z oryginalną konwencjonalną grzałką Samsung WF60F4E0N0W / ET, oparto na niezależnych testach zmiany ciężaru w twardej wodzie. 

  *** Numer zgłoszenia patentowego: 10-2012-0029920 w Korei, Chinach, Europie, USA. 

   

  BEZPIECZEŃSTWO

   

  Kontrola ilości piany i czujnik piany. 
  Skuteczne płukanie

  Pralka rozpoznaje zbyt dużą ilość piany i włącza dodatkowe płukanie. Dzięki temu masz gwarancję dobrego wypłukania prania, gdy zastosujesz zbyt dużo detergentu. Natomiast czujnik piany, zabezpieczy pralkę przed wyciekiem.

  Kontrola napięcia. 
  Bezpieczeństwo i trwałość pralko-suszarki

  System Volt Control zapewnia stałą kontrolę napięcia podczas cyklu prania. Twoja pralko-suszarka działa bezpiecznie nawet przy wahaniach napięcia ± 25%. Jeśli dojdzie do przerwy w dostawie prądu, system automatycznie wznowi pracę urządzenia.

  Blokada rodzicielska. 
  Bezpieczeństwo użytkowania

  Funkcja zabezpiecza przed przypadkową zmianą ustawień i programów podczas pracy pralko-suszarki. Nie ma potrzeby rozpoczynać włączonego cyklu od nowa, nawet jeśli w codziennych porządkach towarzyszą Ci mali pomocnicy.

   

  PROSTA I INTUICYJNA OBSŁUGA

   
   

  TECHNOLOGIA QUICKDRIVE™ - CERTYFIKOWANA JAKOŚĆ

   

  Pralko-suszarki Samsung z technologią QuickDrive™, przeszły pozytywnie szereg rygorystycznych badań i testów laboratoryjnych, czego potwierdzeniem są międzynarodowe certyfikaty: naskuteczność prania i wydajność energetyczną, na ochronę tkanindelikatnych oraz na trwałość i niezawodność.

   

  RYSUNEK TECHNICZNY

   

  A

  Szerokość:

  600 mm

  B

  Wysokość:

  850 mm

  C

  Głębokość:

  600 mm

   

  W OPAKOWANIU

   
   

  PORÓWNAJ PRODUKTY

   
   
   

  WD90N644OAW

  WD80K5A10OX

  WD80M4A43JW

  WD90J6A10AW

  QuickDrive™

  Sterowanie smartfonem

  AddWash™

  EcoBubble™

  Funkcja aktywnej piany

  Bęben Swirl+

  Smart Check

  Automatyczny dobór wody do załadunku

  Program szybki - 15 min

  Silnik Digital Inverter

  Maksymalne obroty wirowania

  1400

  1400

  1400

  1400

  Pojemność prania

  9 kg

  8 kg

  8 kg

  9 kg

  Pojemność suszenia

  5 kg

  6 kg

  6 kg

  5 kg

  Klasa energetyczna

  A

  A

  A

  A

   

  WARTO WIEDZIEĆ

   

  Czy mogę używać funkcji suszenia do wszystkich moich ubrań? 

  Nie należy suszyć w suszarce przedmiotów z gumy piankowej lub lateksu, czepków kąpielowych, odzieży wodoodpornej, tkanin powlekanych gumą ani odzieży i poduszek wypełnionych gąbką. Pamiętaj, aby przed suszeniem (a najlepiej przed praniem) wyjąć wszystkie przedmioty z kieszeni, np. zapalniczki lub zapałki. Nigdy nie wyłączaj suszarki przed zakończeniem cyklu. W przeciwnym wypadku rzeczy powinny być jak najszybciej wyjęte i rozwieszone, aby umożliwić rozproszenie ciepła. Inaczej niektóre tkaniny mogą ulec trwałym zagnieceniom. Końcowa część cyklu suszenia odbywa się bez udziału ciepła (cykl chłodzenia), w celu ochrony suszonych rzeczy przed uszkodzeniami pod wpływem temperatury.

  Do czego służy funkcja AirWash? 

  Dzięki funkcji Air Wash możliwe jest bezpieczne odświeżanie odzieży przeznaczonej wyłącznie do czyszczenia chemicznego i trudnych do wyprania rzeczy, takich jak poduszki i kołdry, ale bez używania wody i dodawania detergentu lub silnie działających środków chemicznych stosowanych podczas prania chemicznego na sucho. Strumień gorącego powietrza odświeża, dezynfekuje, usuwa nieprzyjemne zapachy oraz bakterie, by Twoje ubrania zawsze pachniały świeżością. Funkcja działa na tyle łagodnie, że można jej użyć do dezynfekcji delikatnych pluszaków, co sprawi, że szczęśliwa będzie cała rodzina – a w domu zapanuje nieskazitelna czystość.

  Na co zwrócić uwagę wybierając wielkość bębna? 

  Wielkość bębna pralko-suszarki jest zależna od zapotrzebowania dla danego gospodarstwa domowego. Większa pojemność oznacza mniej cykli prania. Jeśli posiadasz dużą rodzinę lub często pierzesz rzeczy o dużych gabarytach takie, jak kołdry, koce czy poduszki, warto zdecydować się na pralkę o większej pojemności. Dla singla odpowiednia będzie pralka z mniejszym bębnem oraz możliwością dostosowania poziomu wody do załadunku, aby podczas prania mniejszej ilości ubrań wykorzystywać odpowiednią ilość wody oraz zmniejszać zużycie prądu.

  Dane techniczne Samsung QuickDrive WD90N644OAW

  Wymiary bez elementów wystających (GxSxW) 
  60 x 60 x 85 cm
  Barwa 
  biały
  Szybkość wirowania 
  1400 obr/min
  Regulowanie szybkości wirowania 
  skokowa
  Maksymalny załadunek - pranie 
  9 kg
  Maksymalny załadunek - suszenie 
  5 kg
  Dobór wody zgodny z wielkością załadunku 
  automatyczny
  Klasa energetyczna 
  A
  Klasa prania 
  A
  Klasa wirowania 
  A
  Zużycie energii na pranie 
  1,17 kWh
  Zużycie energii na pranie z suszeniem 
  6,12 kWh
  Ilość wody na pranie 
  54 litry
  Ilość wody na pranie z suszeniem 
  126 litrów
  Poziom hałasu (pranie/suszenie) 
  49 dB / 62 dB
  Opóźniony start 
  skokowe
  Ekran 
  tak
  Dostępne programy prania 
  autoczyszczenie (sterylizacja wnętrza pralki), bawełna, Super Eco, syntetyki, szybki 15 min, wełna
  Dostępne programy suszenia 
  bawełna, odświeżanie, sterylizacja, syntetyki
  Dodatkowe opcje 
  ceramiczna grzałka - mniejszy stopień osadzania sie kamienia, funkcja "Eco Bubble", funkcja aktywnej piany, kontrola piany, QuickDrive, silnik Digital Inverter, wybór stopnia suszenia, wyświetlacz LED
  Bezpieczeństwo użytkowania 
  Bezpieczne użytkowanie 
  blokada panelu sterowania, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, ochrona przed skokami napięcia
  Parametry zewnętrzne 
  Wymiary opakowania 
  67 x 66 x 88 cm
  Waga z opakowaniem 
  83 kg
  Wyposażenie 
  Wyposażenie 
  instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy
  Instrukcja użytkownika 
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  24 miesiące
  Szczegółowe warunki gwarancji 
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(14)

Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.